به فروشگاه اینترنتی چرم نگار خوش آمدید .

سوالاتی که ممکن است درمورد کیف دوشی‌تان به وجود آید

اگر این مقاله را می‌خوانید،احتمالا شما صاحب حداقل یک عدد کیف دوشی هستید و ممکن است در طول استفاده از کیف دوشی به سوالاتی در مورد کیفتان برخورده باشید.در این مقاله قصد داریم به نکات و سوالاتی که ممکن است برای دارندگان کیف دوشی چرم پیش آید بپردازیم.

 

۱-چرا کف برخی از کیف‌های دوشی صاف است؟

در حالت عادی بافت تمامی چرم‌ها تا حدی نرم بوده و به سختی میتوان روی سطوح صاف به صورت ایستاده قرار داد.اما از آنجایی که ممکن است سطح زمین یا میز آلوده باشد و باعث آسیب به چرم شود،تولیدکنندگان کیف دوشی،بین دو لایه‌ی چرم زیرین کیف،یک مقوا قرار می‌دهند تا چرم کف کیف دوشی به صورت کاملا صاف روی سطوح مختلف قرار بگیرد و از انحراف کیف دوشی به طرفین جلوگیری کند.

 

۲-چرا پس از مدتی استفاده بند کیف کش می‌آید؟

شاید برای شما هم این مشکل پیش آمده باشد شاید شما نیز.پس از مدتی استفاده از کیف دوشی متوجه تغییر اندازه‌ی بند دوشی شده باشید.این پیامد به دلیل تابش نور خورشید و تاثیر آن بر روی بافت چرم می‌باشد.زمانی که کیف دوشی در معرض نور مستقیم آفتاب قرار میگیرد،منبسط شده و تا حدی شاهد تغییر سایز خواهید بود.اما این تغییر سایز بیش از دیگر اجزای کیف دوشی،خود را در بند دوشی نمایان می‌کند و دلیل آن جاذبه‌ی زمین است.زمانی که شما کیف خود را با وسائل مختلف پر می‌کنید،این امر باعث می‌شودفشار زیادی به بند دوشی وارد شود و زمانی که گرمای خورشید بتعث انبساط بافت چرمی بند می‌شود،فشار زیادی که به بند دوشی وارد می‌شود موجب انبساط هرچه بیشتر بافت چرمی بند دوشی می‌شود.از این رو در فصل‌های گرم سال،بند دوشی بیش از هر زمان دیگری مستعد افزایش سایز خواهد بود.

 

۳-آیا می‌توان بند دوشی را عوض کرد؟

بند دوشی در اکثر مدل‌های طراحی،توسط میخ پرچ،پرس می‌شود تا در آینده احتمال باز شدن پرچ و جدا شدن بند از کیف دوشی به حداقل برسد.به بیان دیگر نمیتوان به راحتی یراق بند دوشی را باز کرد و بند جدید را جایگزین بند قدیمی کرد؛اما می‌توان با مراجعه به افراد متخصص،بند کیف دوشی را با انواع بند‌های دیگر تعویض کرد.

 

۴-آیا میتوان بند کیف دوشی را بلندتر کرد؟

میتوانید با اضافه کردن صوراخ‌های بیشتر به بند کیف دوشی خود،محدوده‌ی تغییر سایز بند را افزایش دهید؛اما اگر تا جای ممکن به بند خود سوراخ اضافه کرده‌اید ولی با این حال نیاز دارید تا بند بلندتر شود،باسد بند کیف دوشی را با یک بند بلندتر تعویض کنید که پیشنهاد می‌َود این کار را به یک فرد متخصص بسپارید>چرا که همانطور که قبل‌تر اشاره شد،بند کیف دوشی توسط پرچ،پرس شده است و تنها با استفاده از ابزاری خاص امکان تعویض بند وجود دارد.

 

۵-چرا چرم بعضی از کیف‌ها نازک تر و نرمتر است؟

هر محصول چرمی ممکن است از چرم یک نوع حیوان خاص تهیه شده باشد.از آنجا که پوست هر حیوان دارای بافت منحصر به فردی است،وجود انواع مختلف چرم،امری طبیعی به حساب می‌آید.تفاوت در چرم‌ها در معیارهای مختلفی میتواند نمایان شود که یکی از آن‌ها،اندازه‌ی ضخامت آن‌هاست.هرچه جثه‌ی حیوان بزرگتر باشد،میزان ضخامت چرم نیز بیشتر خواهد بود و هرچه جثه‌ی حیوان کوچکتر باشد،چرم نیز ضخامت کمتری خواهد داشت.با توضیحات بالا میتوان نتیجه گرفت اگر در تولید کیف دوشی،از چرم حیواناتی مانند بز و گوسفند استفاده کنیم،کیفی بسیار نرم و سبک خواهیم داشت و اگر از چرم حیواناتی مانند گاو و گاومیش استفاده کنیم،صاحب کیف دوشی ضخیم‌تر خواهیم شد.البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که با انتخاب چرم نازکتر،عمر مفید کیف دوشی کمتر خواهد بود.چرا که اصطکاک و برخورد با زمین می‌تواند زودتر  چرم نازکتر را از بین ببرد.

 

۶-چطور از کثیف شدن کف کیف دوشی در محیط های باز جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از کثیف‌ شدن چرم راه‌های مختلفی وجود دارد که میتوان از برخی از آن‌ها در شرایط خاص استفاده کرد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

۱-استفاده از اسپری زد گرد‌وغبار:در این روش برای جلوگیری از نشستن خاک و گردوغبار،از این نوع اسپری استفاده میشود تا جای ممکن هیچ گردوغباری روی محصولات چرمی قرار نگیرد.

۲-گردگیری کیف دوشی به صورت منظم:یکی از راحت‌ترین روش‌های مراقبت از کیف دوشی،کشیدن دستمال مرطوب روی کیف دوشی به صورت منظم می‌باشد.بهتر آم که برای مراقبت هرچه بیشتر از کیف دوشی چرم،یک روتین روزانه و یا هفتگی برای تمیز کردن سطح چرم به وجود آورید.

۳-استفاده از واکس:یکی از روش‌هایی که امروزه برای از بین بردن آلودگی از روی چرم استفاده می‌شود،واکس بی‌رنگ است.می‌توانید با استفاده‌ی منظم از واکس بی‌رنگ،علاوه بر جلا دادن به رنگ چرم،آلودگی روی چرم را برطرف کنید.

 

۷-در تولید کیف دوشی از چه نوع چرمی استفاده میشود؟

برای تولید کیف دوشی چرم،میتوان از انواع مختلف چرم استفاده کرد؛اما یکی از معمول‌ترین نوع چرم‌ها برای کیف دوشی،چرم گاوی است.چرا که با داشتن ضخامت بیشتر،دارای مقاومت بیشتری در مقابل اصطکاک با سطح زمین داشته و در نتیجه عمر مفید بیشتری خواهد داشت.البته برخی تولیدکنندگان برای وزن سبکتر،یک لایه از روی چرم گاوی جدا میکنند که به آن عمل لویس گفته می،شود.اما در کل به دلیل ضخامت بیشتر،برای تولید کیف دوشی،از چرم گاوی استفاده می‌شود.

کلام آخر

ممکن است هنگام استفاده از کیف دوشی سوالاتی ذهنتان را درگیر کند.در این مقاله سعی بر آن بود تا به تعدادی از این سوالات پاسخ دهیم.

دیدگاه ها (1)

یک نظر

اینستاگرام
تماس با ما